سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

اخیراً برای برخی از همشهریان، پیامکی به این مضمون ارسال شد که نصب تصویر ... بر روی خودرو ممنوع می باشد. در صورت رؤیت مجدد پیگرد قانونی دارد.

فرماندار اردکان، در اقدامی ناشیانه و کاملاً سیاست زده و جناحی، این پیامک را خودسرانه و تحریک آمیز و از همه عجیب تر خلاف فرامین مقام معظم رهبری خواندند! (به نقل از سایت فرمانداری اردکان) جل الخالق؛ این آخری را نفهمیدم به کجا ربط داده یا خواهند داد که خلاف فرامین مقم معظم رهبری است؟!

گویا جناب فرماندار اطلاع کاملی از قوانین ندارند! اگر کسی، خلاف قانون بودن کاری را تذکر دهد، کارش خلاف قانون است؟! قطعاً پاسخ منفی است؛ بلکه کسی که این فرد را به تعقیب قضایی و خودسری متهم می کند، خودسر است!

جناب فرماندار غیربومی شهرستان اردکان استحضار داشته باشند که آن اقدام و تذکر، کاملاً در راستای مسئولیت شهروندی است.

و توجه داشته باشند که تهدید افرادی که قانون را متذکر شدند، یعنی کاری که فرماندار اردکان وعده و تهدید کردند، کاملاً خودسرانه و خلاف قانون است!

جهت تذکر فرماندار اردکان، اگر وقت مرور قوانین را ندارد، ماده 207 قانون راهنمایی و رانندگی را نقل می کنم:

ماده 207- نصب هر نوع علائم و پلاکهای متفرقه و همچنین الصاق یا نصب یا نقش هر نوع آگهی ، نوشته، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه‌ها یا بدنه درونی یا بیرونی وسائل نقلیه بمنظور تجارت، تبلیغ، نمایش و مانند آن ممنوع است.

کاش آقای فرماندار در موضعگیریهای جناحی، این قدر عجول نباشند و قبل از مطالعه و تحقیق کافی، اظهار نظر نفرمایند؛ البته آرزو بر جوانان عیب نیست!

 


نوشته شده در  پنج شنبه 95/5/14ساعت  9:20 عصر  توسط جواد پورروستایی 
  نظرات دیگران()

قبلاً نوشتم برخی افراد بومی که صلاحیت فرمانداری اردکان را داشتند، طبق شنیده ها، حاضر نشدند سمت فرمانداری اردکان را بپذیرند؛ اما، چرا؟

شاید یکی از دلایل امتناع این افراد، آن باشد که حاضر نبودند حود و سمت خود را در حد کارمند دفتر (و حتی، نه رئیس دفتر) کاهش دهند!

جناب سرپرست غیربومی فرمانداری اردکان روز 17 خرداد معرفه می شوند. اداره اوقاف اردکان، دو هفته بعد، در تاریخ 30 خرداد طی نامه 95/271498 برای هیأت امنای یک مکان مذهبی، افرادی را پیشنهاد می کند؛ اما چرا به فرمانداری ارسال کرده و نه، اداره کل اوقاف، بماند!

در تاریخ 6 تیر فرماندار طی نامه 2038 اغلب (یا برخی) افراد لیست اداره اوقاف را تغییر می دهد و افراد دیگری جهت هماهنگی و صدور احکام معرفی می کند!

آیا جناب مقیمی حاضرند در کنفرانس عمومی خبری، بفرمایند افراد خط خورده، برای اداره یک امامزاده، چه مشکلی داشتند؟ اصلاً انتخاب اعضای هیأت امنای یک امامزاده چه ارتباطی با فرمانداری دارد؟ پس اداره اوقاف چه کاره است؟!

و اصلاً اداره یک امامزاده، چقدر رانت و امتیاز دارد، که سرپرست فرمانداری هم وارد این میدان میشود و به نفع افرادی، نامه نگاری می کند؟!

اصلاً جناب مقیمی، قبل از خط زدن برخی افراد، حتی یک بار هم این افراد را دیده بودند؟ و شاید و صد البته شاید، بی راه نباشد که مدعی شویم، فشارهای بیرونی، برای سرپرست فرمانداری اردکان، تصمیم سازی کردند!

و شاید این گونه کارها، اقداماتی بود که برخی افراد بومی که سرشان به تنشان می ارزد، حاضر نشدند به آن تن بدهند!

نگارنده، آماده است که همه تحلیلهایش را انکار و تکذیب کند؛ اما اصل نامه اوقاف و تغییرات فرمانداری و نامه فرمانداری، قابل تکذیب نیست!


نوشته شده در  پنج شنبه 95/5/14ساعت  10:25 صبح  توسط جواد پورروستایی 
  نظرات دیگران()

به نقل از سایت فرمانداری اردکان سرپرست فرمانداری در جلسه شورای ترافیک اظهار داشتند «ارائه بهترین خدمات به مردم و پرهیز از انحصارگرایی در حوزه حمل و نقل، امری ضروری است و باید با توجه به تغییر دستورالعمل‌ها،‌ رقابت مناسبی برای ارائه بهترین کیفیت خدمات به شهروندان اردکان به‌وجود آید.
جناب هادی مقیمی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه جدید سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کشور، کلیه متقاضیان بومی می‌توانند برای تأسیس نمایندگی مسافربری‌های کشوری به فرمانداری اردکان مراجعه کنند.»
اگر جناب مقیمی به خاطر بومی نبودن،  آشنایی با فضای شهر و حرف و حدیثهای موجود در مورد باربریهای اردکان ندارد، به استحضار ایشان میرسانم آنچه مواره محل حرف و حدیث بوده و اکنون نیز هست، رانت در زمینه تأسیس شرکت باربری است و نه شرکت مسافربری!
با مصوبه جدید، چه مشکلی حل شد و چه رانتی از بین رفت؟! لطفاً مردم را ....

نوشته شده در  پنج شنبه 95/5/14ساعت  9:58 صبح  توسط جواد پورروستایی 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
درود بر اهالی ورزنه!
حرکت؛ درجا؟!
آخر دورویی!
ابهام ادبی
زور عجیب سوتیها!
عاقبت حکم تخریب؟!
چاه مجاز یا غیرمجاز؟!
درخواست افزایش ظرفیت!
افقهای جدید اشتغال بانوان!
پرسشگری خطرناک!
قحط الرجال
[عناوین آرشیوشده]